تلفیق هنر و علم در کنگره علوم خاک ایران

 
مسوول بخش هنری کنگره علوم خاک ایران گفت: در پانزدهمین کنگره علوم خاک ایران یک بخش هنری به صورت خلاقانه و با دیدگاهی نو در راستای تلفیق هنر و علم برگزار می‌شود که در طول تاریخ برگزاری کنگره بی سابقه بوده است.
 
ندا صفاری انارکی در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: کنگره علوم خاک ایران هر دو سال یک‌بار در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار می‌شود، دو سال قبل (سال ۱۳۹۴)، کنگره در دانشگاه رفسنجان برگزار شد. تا سال ۹۴ تنها بخش علمی وجود داشت و پژوهشگران، دانشجویان و اساتید از دانشگاه‌های کشور و مراکز علمی و تحقیقاتی مقالات خود را به صورت پوستری و یا شفاهی به کنگره ارسال می‌کردند.
 
وی افزود: در پانزدهمین کنگره علوم خاک ایران قرار است به منظور مردمی سازی و ایجاد بسترهای اولیه برای بالا بردن سطح آگاهی عموم از خاک و جایگاه ارزشمند آن در زندگی بشر، بخشی به صورت خلاقانه و با دیدگاهی نو در راستای  تلفیق هنر و علم برگزار شود که این بخش در طول تاریخ برگزاری کنگره بی‌سابقه بوده است.
 
مسوول بخش هنری کنگره علوم خاک ایران ادامه داد: هدف از این اقدام فرهنگ سازی مباحث محیط زیستی و رساندن این مباحث به گوش عموم مردم است. با اضافه کردن بخش هنری به کنگره، قصد داریم تا هنرمندان و مردم اصفهان را با موضوعات محیط زیستی بیشتر درگیر کنیم و سطح آگاهی مردم نسبت به خاک نیز افزایش یابد.  
 
صفاری خاطر نشان کرد: به منظور دسترسی آسان و سهولت پیشبرد اهداف این بخش سایت مجزایی با ادرس www.artsoilcong15.ir قرار داده شده است.
 
وی ادامه داد: علاقه‌مندان و هنرمندان می‌توانند آثار هنری خود از جمله شعر، متن ادبی، کلیپ، انیمیشن، عکس، کاریکاتور و هر نوع آثار هنری دیگر را به پست الکترونیکی artsoilcongress@gmail.com  ارسال کنند.
 
مسوول بخش هنری کنگره علوم خاک ایران اظهار کرد: به پاس همکاری هنرمندان عزیز در این مهم، به آثار برگزیده در هر شاخه هنری و  همچنین ایده‌های برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا؛ پانزدهمین کنگره علوم خاک ایران از ۶ تا ۸ شهریور ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود و همزمان با این کنگره جشنواره هنری کنگره علوم خاک ایران نیز برگزار خواهد شد.